Viete o tom, že za zaujímavý a obohacujúci komentár k tomuto článku vás odmeníme 50 darčekovými bodmi?

Život ide tak strašne rýchlo, že niekedy treba spomaliť, užívať si blízkosť detí, zažiť spolu nejaké to dobrodružstvo, žiť naplno s očami doširoka otvorenými. Amanda si to určite uvedomuje, a preto si cez leto dáva prestávku od sociálnych sietí. Koľkí by sme sa mohli inšpirovať!

Čo jej vždy rýchlo doplní energiu, je hojdacia sieť. Len tak sa hojdať, čítať si, premýšľať či oddychovať, to jej okamžite navodí pocit prázdnin. Počas voľných dní sa teší na také jednoduché veci ako sú táborák na záhrade, sledovanie západu slnka z verandy, búrka, prechádzky naboso v tráve, zbieranie jahôd, objavovanie nových chodníčkov či prechádzky pri potoku. Úplne na konci jej zoznamu činností, čo by chcela v lete stihnúť, je aj upratanie domu po deadlinovom období, ale až tak na to netlačí.

Pridám ešte jednu zaujímavosť o Amande. Aj tento rok plánuje zbierať kamene popri ceste, keď pôjde autom. Zatiaľ svojim fanúšikom neprezradila, na čo ich potrebuje. Zdá sa, že tajomstvá sú jej vlastné, ako to vidíme aj v jej románoch. Že by niečo také monumentálne, aké staval Robert Bliss v Čie sú to vlny…?

 

 

 

 

Amanda zbiera kamene popri ceste. Na čo jej budú, zatiaľ neprezradila.

Dávka dobrých správ raz za mesiac

V našom ufrflanom svete je každá pozitívna správa vítanou zmenou. Ak vám nerobí problém angličtina, prihláste sa na jej webstránke na odber newslettera, ktorý posiela raz mesačne. Snaží sa v ňom vždy napísať tri pozitívne veci na povzbudenie. V tom najbližšom sľúbila odhaliť názov pripravovanej knihy, recepty od kamarátok spisovateliek či úsmevné príhody.

V ostatnom newslettri sa autorka podelila o svoju skúsenosť, keď tesne pred termínom dokončenia jej novej knihy všetko možné nevychádzalo. Niekoľkokrát sa jej pokazilo auto, štrajkoval aj počítač, odišla jej umývačka riadu, plány zlyhali, termíny sa neočakávane skrátili. A do tohto chaosu, keď už prichádza na človeka panika, počula Amanda otázku: ‚Nechceš vidieť cestu cez Červené more (v angličtine Red Sea Road)?‘ Čiastočne ako jej obľúbená pesnička od Ellie Holcomb Red Sea Road (nádherná, vypočujte si), ale tiež ako Božia odpoveď na všetok zmätok, do ktorého vstupuje On, berie ju za ruku a hovorí: ‚Vykročme!‘.

Rovnako pozitívne ako na mňa spisovateľka Amanda Dykes pôsobí z toho, čo som sa o nej dozvedela a aj z jej kníh, by som sa rada s vami rozlúčila. Nech sa nachádzame kdekoľvek, nech sú naše životné okolnosti akokoľvek ťažké a cestu von z nich nevidíme, vedzme, že náš Boh je s nami. On je väčší a mocnejší ako všetky problémy, a je ten istý, ktorý dokázal roztvoriť more pre svoj ľud. Čo by neurobil pre nás – svoje milované deti?

Zdroj: https://austenprose.com/2022/11/16/an-exclusive-interview-with-amanda-dykes-author-of-all-the-lost-places/

https://hazelreadsalot.com/2023/06/01/interview-with-amanda-dykes/

https://annarosejohnson.com/a-very-bookish-interview-with-amanda-dykes/

http://amandadykes.com/

Noc je tvoja

19,90

,,Dykesová pomocou rozprávania viacerých postáv núti čitateľov, aby sa nechali celkom pohltiť dejom. Na striedajúcich sa miestach a v časových líniách je mnoho nečakaných zvratov a rozuzlení.“
Historical Novel Societ
y

6 komentárov

  • Lucia

  • 3 mesiace ago

  Vďaka za článok.
  Leto je úžasné práve vďaka tomu, že človek si môže oddýchnuť na slnku v prírode, či už doma na záhrade alebo na dovolenke pri mori. Osobne si myslím, že Boh nám dal leto práve na to, aby sme načerpali silu a pookriali na duchu. Tak ako po zime príde jar a po ňom zavládne leto, tak aj Boh nám sľubuje po duchovnej zime krásu leta a svoju blízkosť.
  Ja osobne budem tráviť čas leta so svojimi blízkymi, keďže je čas prázdnin a dovoleniek, ale aj pri mori a aj na púti k Matke Božej. No a samozrejme, v lete nesmú chýbať ani dobré knihy (ktoré už čítam a budem v tom pokračovať :))

   • rozborilova.eva

   • 3 mesiace ago

   Lucia, dakujeme za krasny komentar. Veru, my tu v strednej Europe, kde sa striedaju 4 rocne obdobia, by sme si asi tazsie zvykali na ine podnebie, napr. kde je cely rok zima a sneh. Tiez milujem leto a slnko. Nech nacerpate duchovne povzbudenie na puti, pri traveni casu s najblizsimi aj z knih!

  • ivetka7611

  • 3 mesiace ago

  Budem doma s rodinou a ja mám velmi rada leto, slniečko, čítanie kníh vonku na terase, nejaká tá grilovačka a naše zvieratká možno nejaký výlet. Práve čítam knihu Neobyčajná žena a potom idem na Tidewaterská nevesta takže bez knihy určite nebudem a slniečko si vychutnávat budem, lebo najlepšie je prírodný vitamím D a aj troška do záhrady treba nabrat energie.

   • rozborilova.eva

   • 3 mesiace ago

   Ivetka, dakujeme za zdielanie. Vyzera to u vas na pohodove aj romanticke leto! Skvely vyber knih, z ktoreho je jasne, aka je vasa oblubena autorka. Mojmu srdcu tiez velmi blizka Laura. Inak pozor na kombinaciu grilovacky a zvieratiek. My sme si vcera robili ranajky pod altanom a zopar vianociek si uchmatli aj macky 😉 krasne pohodove leto zelam!

  • maryka.svitkova

  • 3 mesiace ago

  Moje leto sa bude niesť v klasickej vlne s deťmi, kedy si užijeme teplo a dlhšie večery. Počas ich uspávania ma momentálne sprevádza Julie KLASSENOVÁ so svojimi Tieňami Swanfordského opátstva, ktoré v polke knihy už začínajú mať veľmi záhadný spád a využívam každý chvíľu pokoja,aby som mohla spadnúť do tejto knihy aj ja. Teším sa, že si pomedzi čas s mojimi babami môžem vychutnať túto krásnu beletriu aj počas leta, kedy sa snažíme tráviť najviac času von. Kto by však Klassenovej odolal?

   • rozborilova.eva

   • 3 mesiace ago

   Maryka, dakujeme, ze ste napisali, ako budete travit leto. Tiene Swanfordskeho opatstva sa podla mna Julie obzvlast vydarili a drzia citatela v napati az do konca, lebo vsetci maju motiv aj prilezitost. Uzivajte si spolocne chvile s najblizsimi a majte krasne slnecne leto!

Pridaj komentár