Denise Hunter
Viete o tom, že za zaujímavý a obohacujúci komentár k tomuto článku vás odmeníme 50 darčekovými bodmi?

Myslela si, že napíše len jeden román – a teraz ich už je viac ako štyridsať. Spoznajte Denise Hunterovú, autorku srdcervúcich malomestských romancí, jej záľuby, začiatky aj spisovateľskú rutinu. Čo ju inšpiruje a kde hľadá nápady na svoje knihy?

Smrť starého otca

Túžbu napísať vlastnú knihu dostala keď mala dvadsať rokov. Lenže prišlo manželstvo, deti a navyše dokončenie vysokej školy. Písanie išlo na vedľajšiu koľaj. K činu ju podnietila až smrť starého otca. Predstavila si, že aj ona raz bude na smrteľnej posteli a došlo jej, že by v tom momente ľutovala, že to neskúsila. Cítila ako na ňu Boh nalieha, nech konečne spraví prvý krok. A tak v roku 1996 začala písať svoj prvý román. O dva roky neskôr kniha vyšla a odvtedy s písaním neprestala.

„Božie sny boli väčšie ako moje.“

Zdroj: facebook autorky

Tajomstom je rutina

Viac ako štyridsať románov je skutočne úctyhodný počet. Ako to dokázala? Jej tajomstvo vraj (okrem iného) spočíva v rutine. Vstane zavčas ráno, dá si kávu s manželom, raňajky a odchádza do kaviarne, aby napísala svojich denných šesť strán. Niekedy má spomínané strany hotové za tri hodiny, inokedy za šesť. Prostredie kaviarne ju chráni pred tým, aby sa doma nenechala rozptyľovať domácimi prácami – praním, varením či upratovaním. Počas svojej dvadsaťšesť ročnej „kariéry“ spisovateľky sa jej však táto rutina výrazne menila. Keď boli deti malé, písala kým spali. Keď podrástli, písala keď boli v škole. Aktuálne majú s manželom „prázdne hniezdo“ takže svoj čas na písanie si dokáže nájsť aj bez prerušovania. Na svojej webovej stránke má dokonca aj zopár tipov pre začínajúcich spisovateľov.

Boh, cestovanie, bubny a knihy

Autorka s výtlačkami svojho vtedy čerstvého románu Závan z hôr. Zdroj: facebook autorky

Knihy Denise Hunterovej nie sú len o prvoplánovej romantike. Skrývajú silné posolstvá kladúce Boha na prvé miesto. Riešia sa v nich rôzne problémy, ktoré v čitateľoch dokážu dlho rezonovať. Autorka je aj vášnivou čitateľkou. Jej obľúbenenými autorkami sú napríklad Francine Rivers, Diane Chamberlain a Kristin Hannah. Okrem čítania veľmi rada cestuje s rodinou, teraz hlavne s manželom Kevinom. Jej cesty sú v mnohom zdrojom inšpirácie pre nové príbehy. Je milovníčkou kávy, obľubuje chail latte, počúva country hudbu a hrá na bicie.

Objavte skutočný hostinec Bluebell

Vedeli ste o tom, že originál našej novinky Závan hôr vychádzal v čase najväčšej pandémie v máji v roku 2020? Dejisko knihy je situované do Severnej Karolíny. Príbeh sa odohráva v jazernom mestečku Bluebell, ktoré bolo inšpirované krásnym mestom Lake Lure (tu sa natáčal aj známy film Hriešny tanec). Jazero je považované za jedno z najkrajších umelo vytvorených jazier na svete. Aj samotný hostinec Bluebell má svoje skutočné „dvojča“. Je ním hostinec Esmeralda v Chimmney Rock, ktorý sa nachádza hneď po ceste od jazera Lure.

Lake Lure – mestečko a jazero, ktorým sa autorka nechala inšpirovať. Zdroj: www.blog.lakefrontliving.com

Z románov filmy

Snom väčšiny spisovateľov je to, aby sa podľa ich knihy natočil film. Denise Hunterovej sa tento sen splnil rovno trikrát. V spoločnosti Hallmark sfilmovali tri jej populárne knihy. Nevestou v decembri (SK dabing, 2016), Ten správny snúbenec (SK dabing, 2016) a Christmas on My Mind (2019). Dva si teda môžete pozrieť aj v slovenskom dabingu. Alebo najskôr počkáte na knihu?

Séria Hostinec Bluebell

 

 

 

 

 

 

Zdroj: https://www.fictionfinder.com/author_interview/read/interview_with_denise_hunter1; https://www.fortwayne.com/people/denise-hunter/; https://www.denisehunterbooks.com/; facebook autorky

2 komentáre

  • ivetka7611

  • 1 rok ago

  Musia to byt krásne knihy no ja vždy uprednostním knihy aj ked aj ako film môže byt krásny, ale z tej knihy si to lepšie vychutnám.

  • Lucia

  • 12 mesiacov ago

  Zo začiatku som bola voči novej autorke nedôverčivá, pretože som nevedela, čo od jej kníh čakať. Potom som však neodolala a kúpila som si obe knihy. Veľmi, veľmi milo ma prekvapila a neľutujem, že som siahla po jej dielach. I keď nemám až tak veľmi rada kniha zo súčasnosti (topky sú u mňa historické romány), k týmto sa plánujem ešte niekoľkokrát vrátiť. Autorka teda vie, ako zabrnkať na citlivú čitateľovu strunu, aby sa kniha stala čitateľsky príťažlivou. Pozerala som sa na jej oficiálnu stránku a jej ostatné knihy vyzerajú naozaj veľmi dobre (dúfam, že sa dočkáme viacerých v slovenčine). Tiež sa chystám pozrieť filmy podľa jej kníh, ale mám akési tušenie, že knihy budú lepšie 🙂

Pridaj komentár