Viete o tom, že za zaujímavý a obohacujúci komentár k tomuto článku vás odmeníme 50 darčekovými bodmi?

Zamilovať si nejakého spisovateľa môže byť dosť jednoduché. Niekedy na to stačí prvá veta knihy, inokedy táto láska prichádza pomaly a postupne, no a zavše príde absolútne nečakane, keď si už myslíte, že vás autor nemá čím pozitívne prekvapiť. U nás bola Amanda Dykesová láskou na prvý pohľad. Jej pútavý štýl písania, nádherné opisy i silné témy nás opantali a nepustili. Sme veľmi radi, že to rovnako vníma aj @aaaadka a že sme ulahodili jej čitateľskému srdcu. A čo vy? Získala si vás Amanda Dykesová?

Noc je tvoja

Amanda Dykesová

•••

Amandine knihy sú láska. Vždy boli a dúfam, že aj budú. Jej doterajšie príbehy boli vždy tak plné citu, jemnosti a zároveň deja, ktorý vo vás niečo zanechá.

Rovnako ja na tom aj táto kniha, ktorá sa odohráva na vojnovom fronte a neskôr v jeho pozadí. Hrdinami sú vojaci a Argonský anjel. Pýtate sa, že čo je to za postavu?

Nuž jedného dňa vojaci počuli v Argonskom lese neďaleko svojich zákopov nádherný spev; znel tak čisto a zázračne, až sa báli, či je vôbec skutočný. Keď však našli osobu, ktorá tak krásne spievala, nazvali ju Anjelom. No potrebovali ju zachrániť z tohto ohavného miesta. Pretože kdesi sa dozvedeli legendu, o istej rodine, ktorá zmizla. Tak ako sa tu objavila ona?

Táto banda spolu podniká cestu svojho života cez vojnou zmietané Francúzsko, ktorá hoci začala misiou zachrániť anjela, končí niečím krásnym. Amanda už dávno ukázala svoj jemný rozprávačský talent, jemnú a prostú lásku, silné hodnoty, a pomaly plynúci príbeh s obrovskou dávkou citov.

Občas som však mala pocit, že je tento príbeh príliš dlhý a rozvláčny. Ako celku by som mu neubrala nič, no oproti jej predošlým príbehom je tento podľa mňa o máličko slabší, hoci rovnako krásny, a ja ho rovnako milujem.

Pretože tak ako minulosť a kompas ukazuje cestu, je potrebné aj kúsok svetla, ktoré prichádza z temnoty.

Z noci.

Z noci, ktorá je tvoja.

Už navždy.

Čo vy a Amandine príbehy?

Máte nejakú obľúbenú pieseň?

aaaadka

 @aaaadka, vlastným menom Adriana, miluje knihy, odkedy bola malým dievčatkom. V súčasnosti ju v jej vášni podporuje najmä kocúrik Daimond, s ktorým spoločne objavuju čaro príbehov. Rada si prečíta akýkoľvek žáner – hlavné je, aby bola kniha dobre napísaná. V jej knižnici preto objavíte romantiku, krimi, historické knihy, ale aj literatúru faktu, fantasy či detské príbehy. Na Instagrame ju nájdete tu.

Pridaj komentár