Viete o tom, že za zaujímavý a obohacujúci komentár k tomuto článku vás odmeníme 50 darčekovými bodmi?

Nancy Mehl vám určite nemusíme predstavovať. Ide o jednu z našich populárnych autoriek krimi románov. Nepochybujeme, že ani vy sa už neviete dočkať zakončenia trilógie o agentke Kaely Quinnovej. Popri čakaní na knihu vám ponúkame možnosť prečítať si pár zaujímavostí z jej života i o tom, čo ju priviedlo k povolaniu spisovateľky a k žánru krimi.

 

 To, že sa chce stať spisovateľkou, si uvedomila pomerne neskoro – vo veku 45 rokov. Ako sama opisuje, pozerala seriál To je vražda, napísala a vtedy sa rozhodla, že chce byť Jessicou Fletcherovou. (smiech) Odjakživa miluje záhady a napätie. Rada o tom číta, takže je logické, že o tom aj rada píše.

 Na písaní krimi príbehov miluje najmä to vzrušenie! Zbožňuje, že ako autorka môže vytvárať zápletky, ktoré čitateľov vtiahnu do deja a udržia v napätí. Najviac ju teší, keď jej niekto napíše alebo povie, že zostal pri čítaní hore dlho do noci, pretože nevedel odložiť jej knihu. Zároveň nedá dopustiť na to, že de facto vytvára príbeh o boji dobra so zlom. Vníma to ako vojnu a miluje, keď dobro zvíťazí.

 Pri písaní kvalitných postáv ju inšpiruje aj hlboká úcta voči orgánom činným v trestnom konaní. Títo ľudia nasadzujú svoje životy, aby ostatných chránili. Samozrejme, existuje aspekt nebezpečenstva, ktorý jej knihám dodáva vzrušenie, no verí, že čitateľom musí záležať na postavách, o ktorých čítajú. Musia to byť ľudia, ktorých môžu obdivovať.

 Ak by ste sa jej opýtali, či má viera nejaký vplyv na jej písanie, povedala by vám, že zásadný. Práve tá je dôvodom, prečo píše. Nad každou knihou sa modlí a prosí Boha, nech ju použije na to, aby sa niekoho dotkla. Rada hovorí, že Ježiš rozprával podobenstvá, používal vymyslené príbehy, aby ľuďom ukázal, kto je Boh a ako veľmi sú milovaní. Jej cieľom je robiť to isté s knihami.

 A čo by vás mohlo o Nancy prekvapiť? Je obrovskou milovníčkou britského seriálu Doctor Who (v slovenčine známeho ako Pán času). Neznáša oranžovú farbu. A nikdy v živote by si nepozrela akúkoľvek televíznu reality šou, keďže k nim cíti silný vnútorný odpor. Oveľa radšej si pustí niektorý z jej obľúbených seriálov, ako napr. Blacklist, Vtierka Castle, Sherlock, Panstvo Downton, Modrá krv či Taká obyčajná rodinka.

Zdroj: https://www.thesuspensezone.com/nancy-mehl-interview-5/

https://www.interviewsandreviews.com/interviews/nancy-mehl-interview

https://familyfiction.com/romantic-suspense-author-qa-nancy-mehl-cold-threat/.

Pridaj komentár