Edičný plán na rok 2024
Viete o tom, že za zaujímavý a obohacujúci komentár k tomuto článku vás odmeníme 50 darčekovými bodmi?
2024

Edičný plán

Tieto knihy sme zaradili do edičného plánu na rok 2024. O niekoľkých tituloch ešte rokujeme s majiteľmi práva alebo ich intenzívne zvažujeme. Preto je možné, že sa objavia v našom pláne počas roka.

A rovnako ako minulý rok, aj teraz si dovolíme aj niekoľko slov navyše.

V mnohom žijeme prevratnú a dôležitú dobu. Zmeny v spoločnosti, o ktorých sme pred rokmi len tušili, sa nás dnes naplno dotýkajú. Dotýkajú sa nás, našich blízkych a našich detí.

Keď sme ako traja priatelia začínali s vydavateľstvom i527.net, ani sme netušili, aké dôležitý bude obsah a význam nášho firemného názvu. Ani sme netušili, ako ozaj „milé sú na horách nohy posla blahozvesti, čo oznamuje pokoj, zvestuje blaho, oznamuje záchranu…“ Áno, ak ste to ešte nevedeli, „i527“ je akronym súradníc z Písma: 7. verš z 52. kapitoly v knihe proroka Izaiáša (Iz 52,7).

Veríme, že naše knihy budú pre vás i pre vašich blízkych pokojným a bezpečným prístavom, kde môžete zakotviť spolu s deťmi pri čítaní bez strachu z explicitného násilia, vulgárnosti, nepotrebnej grafickej sexuality. Nebudú obsahovať nášľapné míny a nebudete sa ich musieť báť odporúčať ostatným.

Keď ich otvoríte, veríme, že sa v nich vždy stretnete so skutočnými hodnotami lásky, oddanosti, viery a nádeje.

Ak ste i doteraz mali tento pocit, pošlite našu knihu ďalej. Obdarujte ňou svojich blízkych a azda tak i spoločne budeme šíriť  knihy, #KdeDobroVíťazí.

Autor

Tamera Alexanderová

Séria Odkazy z Timber Ridge pokračuje druhou časťou.
Životy sa skladajú z malých krokov. Niektoré sú pre nás vyvolené; niektoré si vyberieme. Všetky majú moc moc zmeniť to, kým sa staneme – ale iba ak im to dovolíme.

Autor

Roseanna M. Whiteová

Začíname novú sériu …
1906

Lady Elizabeth „Libby“ Sinclairová so svojou láskou k mikroskopom a prírode nie je v spoločnosti na výslní. Na leto utečie na krásne Ostrovy Scilly a narazí na nebezpečné tajomstvá, ktoré po sebe zanechala bývalá obyvateľka jej dovolenkovej chaty…

Autor

Julie Klassenová

Debutový román Julie Klassenovej.
Pútavý príbeh kedysi skutočnej dámy, ktorá sa ocitne v nečakanej situácii.

Autor

Mimi Mathews

Mimi je nová autorka, ktorú naše vydavateľstvo prekladá pre slovenských čitateľov.
Ponoríme sa s ňou do regentského obdobia a začneme novú sériu Somersetských príbehov.

Autor

Nancy Mehl

Treťou časťou uzavrieme napínavú detektívnu sériu Agentka Kaely Quinnová.

Autor

Laura Frantz

Manželstvo z rozumu.
Je zamilovaná do niekoho iného.
Nemá túžbu znova milovať.
Čo by sa mohlo pokaziť?

Autor

Julie Klassenová

Druhá časť série Na Devonshirskom pobreží.
Keď si vojvoda a vojvodkyňa z Kentu na zimu prenajmú susednú chatu Woolbrook, sestry Summers sú pozvané, aby hostili troch mužských zamestnancov kráľovského páru v ich prímorskom dome. Čoskoro si však uvedomia, že do svojho domova pozvali nielen tajomstvá.

Autor

Dani Pettreyová

Smrteľný útok.
Ukradnutá zbraň.
Bolestivé tajomstvo.
Dočkali sme sa. Ukončíme sériu Strážcovia pobrežia a možno tým pripravíme cestu ďalším romanticky ladeným detektívnym príbehom aj v našom vydavateľstve obľúbenej Dani Pettreyovej.

Autor

Tamera Alexanderová

Tamery. o tomto románe napísala:
Môj prvý román zo súčasnosti, prvý román z pohľadu prvej osoby a prvý román z dvoma časovými líniami – je príbeh, o ktorý sa s vami obzvlášť túžim podeliť.

Príbehy, ktoré vo mne žijú najdlhšie, sú často najťažšie na písanie a tento taký určite bol. Nielen kvôli téme – manželstvo a nevera – ale pretože všetky tieto postavy sú pre mňa také skutočné a prostredie také hmatateľné, že „prvé slová na stránke“ mi často pripadali frustrujúco neadekvátne a neobsažné v porovnaní so živým, dýchajúcim filmom v mojom vnútri.

Autor

Trygve Gulbranssen

Večne spievajú lesy.
Mnohí z nás ju považujeme za najlepšiu knihu, ktorú sme čítali. Rozhodli sme sa ju priniesť v novom preklade ako začiatok novej edície nadčasových príbehov.

Autor

Julie Klassenová

Slečna Mariah Aubreyová, vyhnaná škandálom, sa ukryje v dávno opustenej vrátnici na vzdialenom okraji pozemku vzdialeného príbuzného. Tam živí seba a svojho verného služobníka jediným spôsobom, ktorý vie ako – tajným písaním románov.

Autor

Colleen Cobleová

Dobrých detektívnych príbehov nie je nikdy dosť. Colleen už poznáte a tak s ňou začneme ďalšiu sériu.

Keď Claire a Luke poskladajú dokopy kúsky desaťročia starej záhady, zistia, že niektoré rodinné tajomstvá odmietajú zostať pochované a pre niektoré vášne sa oplatí zabíjať.

17 komentárov

  • artemidadadu

  • 7 mesiacov ago

  Veľmi sa teším ze existuje také vydavateľstvo, ktoré vie obohatiť dušu dobrom. Lebo v tomto svete vidíme až príliš zloby a nicenia.
  „Blahoslavení mirotvorci, lebo oni sa budú volať Bozimi synmi“
  Prajem veľa úspechov a vhodných autorov! A teším sa na nové tituly!

  • maria.supkova

  • 7 mesiacov ago

  Som rada že existuje vydavateľstvo ktorému záleží na tom čo prinesie svojím čitateľom. Vaše knihy sú obohacujúce a inšpirujúce. Nebojím sa kúpiť si vašu knihu lebo viem, že nesklame. Ďakujem za vašu prácu

  • sisa.imrichova

  • 6 mesiacov ago

  Aj ja musím vyjadriť svoju radosť, že existuje také vydavateľstvo. Mám 30 rokov a priznám sa, že je to len rok čo mi jedna moja žiačka dala prečítať prvú knihu z Vášho vydavateľstva. Dovtedy som knihy čitala len veľmi obozretne, keďže v dnešnej dobe je naozaj problém nájsť “čistú” knihu, ktorá navyše obsahuje povzbudivé biblické myšlienky. Odvtedy si kupujem jednu knihu za druhou a ďakujem Bohu, za Vás a za to, že budem môcť ďalším generaciám posunúť také vzácnosti. 🙂

  • jordanap

  • 5 mesiacov ago

  Už sa veľmi teším na nové príbehy od Collen Coble a Dani Pettrey, sú to fascinujúce autorky a ja už som mala „abstinenciu“ ich diel, nakoľko som vedela,že v angličtine už boli dostupné. Úprimne, už som bola v pokušení kúpiť to v angličtine a trochu si znova precvičiť svoje jazykové znalosti… Takto si na ne počkám, dovtedy sa nejako zabavím inými knihami a ďakujem za to, že prinášate tieto autorky do svojho edičného plánu.

  • ivetka7611

  • 5 mesiacov ago

  Ked si to dnes pozerám samé výborné knihy, ktorým neodolám dakujem, že ste a za výborné knihy no najviac mi prirástli knihy od Julie Klassenovej na ktoré sa už velmi teším no i knihy od Kristi Ann Hunterovéj, ale všeobecne historické romány milujem.

  • veronkazer

  • 5 mesiacov ago

  Milujem knihy z vášho vydavateľstva! Veľmi sa teším na novinky, ktoré obohatia dušu. Káva, čaj, deka a úžasná kniha. Viac takých kníh, kde dobro víťazí. Buďte požehnaní!

  • Katarína

  • 5 mesiacov ago

  Neviem sa dočkať, kedy vyjdú 🙂 Najviac sa teším na Tameru Alexander, Lauru Frantz a Julie Klassen. Pokukujem samozrejme po ďalších ako je napr. Nancy Mehl a Roseanna M. White. Na prvý pohľad ma veľmi zaujala nová autorka Mimi Mathews 🙂 To budú knižné hody…

  • viktoria.v2000

  • 5 mesiacov ago

  Spravili ste mi radosť týmto edičným plánom na tento rok. Julie Klassenová patrí medzi moje obľúbené autorky a keď som videla, že plánujete vydať až tri jej knižky tak som bola nadšená. Navyše sa mi páči, že prekladáte okrem noviniek aj jej staršie knižky, ktoré sa mi páčia asi najviac.
  Ďalej ma z knižiek zaujali aj od týchto autoriek: Roseanna M.White, Laura Frantz a Mimi Matthews. Od nich som ešte nič nečítala, ale rada by som to tento rok napravila s ich novinkami.
  Ďakujem za knižky, ktoré vydávate:)

  • Lucia

  • 5 mesiacov ago

  Ďakujem, že ste ❤️ Najviac sa teším na knihu Večne spievajú lesy. Velmi dlho po nej pozerám a určite si ju prečítam, keď u Vás vyjde. Okrem toho nepohrdnem ani ostatnými knihami z Vášho vydavatelstva

  • katarinaknezovicova

  • 5 mesiacov ago

  Určite sa veľmi teším na Lauru Francz po tej poslednej by som prijala aj pokračovanie ❤️❤️ale aj Tamera ma poteší

  • danisovahelenka

  • 5 mesiacov ago

  Teším sa. Moja knižnica sa rozrastie o ďalšie krásne kúsky. Vďaka za Vás <3

  • ivka.gabrisova

  • 5 mesiacov ago

  Najviac sa určite teším na pokračovanie o sestrách Summers od j. Klassen. Už pri čítaní prvej časti som ľutovala, že nemôžem plynulo prejsť do čítania 2. časti. Tiež aj na ďalšie dve knihy od tejto autorky som zvedavá. Julie Klassenovej je autorka, ktorú si nikdy nenechám ujsť. Niektoré romány ma oslovia viac, niektoré menej, ale všetky si prečítam. Príbeh o sestrách Summers je super.

  • Valeria

  • 5 mesiacov ago

  Keď som dostala pred rokmi na Vianoce prvú knihu z vydavateľstva I527net, bola ešte v papierovom obale. Po jej prečítaní som bola neskutočne šťastná, ze prišlo vydavateľstvo, ktoré vydáva hodnotné knihy, plné napätia, s krásnym príbehom, slušné a obohacujúce. Odvtedy som vernou členkou tohto vydavateľstva a kupujem, ak rozpočet dovolí, len Vaše knihy. Vždy sa teším na nový príbeh mojich obľúbených autoriek a postupne dopĺňam série i jednotlivé knihy. Pomaly sa mi zapĺňa už štvrtá políčka mojej knižnice.
  Verím, že nám ešte dlho budete prinášať krásne a hodnotné knihy, lebo v dnešnom svete je veľmi dôležité dobro prijímať ale aj ho dávať. Verím, že koľko dobra dáme, toľko sa nám vráti. A celý svet ho potrebuje.
  Dakujem Vám zo srdca a želám vydavateľstvu i Vám osobne veľa úspechov, ale hlavne pevné zdravie a Božie požehnanie, aby ste mohli pokračovať vo svojej práci a nám prinášať radosť z čítania Vašich kníh

  • lbobovska

  • 5 mesiacov ago

  Veľmi sa teším na obľúbené autorky Dani Pettrey, Nancy Mehl a Tamera Alexander. A ďakujem milé vydavateľstvo i527.net, že prinášate príbehy, dávate šancu aj novým autorom a že moja knižnica je zaplnená príbehmi romantiky aj detektívky Ďakujem ❤️

  • viki.skokankova

  • 4 mesiace ago

  K vaším knihám som sa dostala cez mladú spisovateľku Mirku Novysedlákovú, ktorá pre vás aj knihy prekladá. Som milovníčkou Jane Austen a odporučila mi autorky, ktoré píšu historické romány, romány z regentského obdobia a aj v duchu Jane Austen. Musím povedať, že som si veľmi obľúbila Julie Klassen. Veľmi sa mi páčili Sestry zo Sea View a neviem sa dočkať pokračovania príbehov sestier Summersových v sérii Na Devonshirskom pobreží. Druhý diel už vyšiel, tak dúfam, že nebudem dlho čakať na pokračovanie. Hneď ako výjde, si ho objednávam. Edičný plán je veľmi zaujímavý a určite si z neho niečo, čo ma poteší, vyberiem. Teším sa veľmi na nadčasovú severskú ságu rodu Daga z Bjorndalu :“Večne spievajú lesy“. Vydavateľstvo urobilo veľmi dobre, že sa rozhodlo vydať jednu z najlepších kníh, ktorá vyšla. Dúfam, že vydavateľstvo si dá záležať na preklade a edícii a nevyskytne sa v nej toľko chýb, čo bolo v predchádzajúcom vydaní z roku 2016, ktoré je vypredané a dá sa veľmi ťažko zohnať, keď tak v staršom vydaní, kde je preklad veľmi vydarený a korešponduje s dobou, v ktorej sa dej odohráva. Edičný plán je veľmi vydarený a je z čoho si vyberať. Vaše knihy majú neskutočne krásne obálky a skrášľujú mi moju knižnicu. Ďakujem Mirke, že ma nasmerovala na vaše knihy a vám, že také knihy vydávate.

  • Barbora

  • 4 mesiace ago

  Opakovane sa vraciam k tomuto edičnému plánu a vytešujem sa z neho 🙂 teším sa na každú jednu knihu (no okrem jednej). Myslím, že ste to výborne vyvážene vymysleli – aj nová autorka, aj obľúbené stálice, aj romantika, aj napätie… Trošku mi chýba Denise Hunterová a Amanda Dykesová, ale stále dúfam, že moja radosť bude úplná a ešte ich zaradíte 🙂
  Vďaka za Vašu úžasnú prácu, ktorá obohacuje životy!

  • Mária

  • 4 mesiace ago

  Veľmi sa teším, že existuje nakladateľstvo i527. Knihy z neho kupujem a odporúčam aj svojim kamarátkam. Z tohto edičného plánu už mám doma Na úsvite a Klassenovej Dámu z Milkweed Manor. Obľubujem najmä Klassen, White, Frantz a Alexander… Som zvedavá na novú autorku Mimi Mathews. Uvítala by som, keby sa Vám podarilo tento rok vydať aj niečo od Denise Hunter. Želám všetko dobré.

Pridaj komentár