Viete o tom, že za zaujímavý a obohacujúci komentár k tomuto článku vás odmeníme 50 darčekovými bodmi?

Nikdy by sme si nepomysleli, že práve pri knihe od Julie Klassenovej budú niektoré čitateľky spochybňovať, či vôbec patrí medzi clean books. Veď Julie sme vždy považovali (a naďalej považujeme) za zosobnenie tohto pojmu. A predsa… prišla Dáma z Milkweed Manoru so svojou naozaj ťažkou témou, ktorá sa nečíta dvakrát príjemne, na rozdiel od iných historických románov, no o to viac je potrebné, aby sa o nej rozprávalo. Sme veľmi radi, že aj @idealofbooks poukázala na význam a posolstvo tohto príbehu – že každý si zaslúži druhú šancu, pretože chyby robíme všetci a často zo zdanlivých chýb môže vzísť požehnanie.

 

🌿Dáma z Milkweed Manoru 🌿

JULIE KLASSENOVÁ

• Prvotina od Julie, autorka, ktorá je pre mňa srdcovka. Chytila si ma svojou prvou knihou Tajomstvo Pembrooke Parku a odvtedy patrí ku autorkám, od ktorých mám všetko prečítané

• Keďže mám už od nej prečítané všetky knihy, tak viem porovnať, ako píše a ako sa aj majstrovsky vypracovala. Táto jej prvotina je príbeh, za mňa, veľmi výborný. Veľa som sa dozvedela z minulosti ohľadom dojčenia, laktačnej psychózy a centrách pre „slobodné matky.“ Toto boli pre mňa naozaj informácie, o ktorých som nevedela a niektoré ma aj prekvapili. Práve to sa mi na historických románoch páči, že aj keď ide o romantický príbeh, nájdu sa v ňom skutočné historické udalosti, ktoré vás niekedy aj prekvapia a vám sa tak vytvorí komplexný obraz nielen príbehu, ale aj konania jednotlivých postáv.

• Ohľadom tejto knihy som čítala komentáre, že táto kniha do #cleanbooks moc nepatrí. Ja si to však nemyslím. Jednoducho tento príbeh je situácia, aj keď je veľmi chúlostivá a diskutabilná, ktorá sa v živote stáva. Každý z nás vie pochybiť. Niekto viac, niekto menej. Prirodzené, ľudské. A o to proste ide, dostať druhú šancu, pretože práve chyby nás učia a častokrát nás posúvajú vpred. Už len záleží na nás, ako sa k tomu postavíme a či si z nich zoberieme ponaučenie. Myslím, že to bol aj autorkin zámer.

• Veľmi sa mi páčil autorkin štýl zmiasť čitateľa. Človek sa s tým v knihách stretáva, ale v tejto to bolo naozaj časté. Bolo to také ozvláštnenie hlavnej dejovej línie. Kniha sa mi čítala dobre, stále som však rozmýšľala, ako Julie vymyslí záver, aby bol prosto dobrý, aj keď ste od začiatku tušili, s kým hlavná postava skončí, nevedela som si nejako dotvoriť, ako to autorka ukončí úplne. Záver sa mi veľmi páčil.

• Kniha je krásna ako aj zvonku, tak aj zvnútra.

• „No aj tak, nie je nik, kto by sa v živote nedopustil chyby. Každá ovečka aspoň raz zablúdi.“

@idealofbooks, vlastným menom Marika, je milovníčkou kníh, kávy, dizajnu a svojich dvoch malých dcérok. Ak by ste ju navštívili doma, nenašli by ste u nej len dokonalo vyzerajúci príbytok ako z magazínu, ale aj knižnicu plnú kníh. Najradšej číta romantické príbehy a krimi (špeciálne ak ide o clean books) a rozprávky svojim dcérkam. Na instagrame ju nájdete tu.

Pridaj komentár