Obľúbené

19,90

Všetko smutné je nepravdivé (pravdivý príbeh)

Najlepšia kniha roku podľa New York Times
Najlepšia kniha roku podľa Amazonu
Najlepšia kniha roku podľa Publishers Weekly

Zdieľať

Predstavujeme autora/autorku

Najlepšia kniha roku podľa New York Times

Najlepšia kniha roku podľa Amazonu

Najlepšia kniha roku podľa Publishers Weekly

Najlepšia kniha roku podľa BookPage

Najlepšia kniha roku podľa Wall Street Journal

Víťaz ceny Michaela L. Printza

Víťaz ceny Christopher Award

Víťaz ceny Middle East Book Award

National Indie Bestseller

Nekonvenčný autobiografický román vyrozprávaný nezabudnuteľným a vtipným hlasom mladého iránskeho utečenca. Pôsobivo navrstvený príbeh si kladie otázky o pravde: Kto ju vlastní? Kto ju hovorí? Kto jej verí?

Chlapec menom Chusrau (ktorého všetci volajú Daniel) stojí na hodinách angličtiny na druhom stupni základnej školy v Oklahome a rozpráva príbeh. Svoj príbeh. Nikto mu však neverí ani slovo. Pre spolužiakov je iba chalanom s tmavou pleťou, chlpatými rukami a veľkým zadkom, ktorý si do školy nosí divne páchnucu desiatu, vymýšľa si príbehy, aby bol zaujímavý, a až priveľa rozpráva o hovienkach.

Chusrauove príbehy, ktoré siahajú do blízkej i vzdialenej minulosti, sú krásne a desivé zároveň. Opisujú to, ako s matkou a sestrou utiekli uprostred noci z Iránu, a zahŕňajú rodinné historky odohrávajúce sa v Isfaháne, meste, ktoré vonia po jazmíne, a v palácoch kráľov z dávnych legiend.

Dejová línia preskakuje medzi jazdami školským autobusom, kde sa bojuje kancelárskymi spinkami a požutými papierovými guľôčkami, a hrdinami a hrdinkami Chusrauovej rodiny, ktorí jedli cukrovinky, po ktorých im bolo do plaču, a dotýkali sa kobercov s votkanými drahokamami.

Autor je ako Šeherezáda – v nepriateľsky naladenej triede rozpráva príbeh o Chusrauovi, ktorý sa pokúša zachrániť si život a uplatniť si svoje právo na pravdu. A je to pravdivý príbeh.

Danielov príbeh.

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Všetko smutné je nepravdivé (pravdivý príbeh)”