• 0 Items - 0,00
  • Počet produktov v košíku
Kúpou tohto produktu získate 224 darčekových bodov (2,24)
Obľúbené

Získajte 224 darčekových bodov
14,90

Kto rozsvecuje hviezdy

(3 recenzie zákazníkov)

Amanda Dykesová je čerstvou držiteľkou ocenenia Kniha roka Christy Award 2020

Dostupné na objednávku

9788089822614 , , , ,
Zdieľať

Spoznajte autora

"A tak tam stáli. Dve duše, zaživa pochované pod zemou, blízko mora, uprostred ničoho – v prázdnej jaskyni, ktorá sa zdala naplnená až po okraj vo chvíli, keď Juliette vzlietla tam, kde niet oblohy."

Amanda Dykesová je čerstvou držiteľkou ocenenia Kniha roka Christy Award 2020

V starom tehlovom londýnskom domci býva rodina skromného hodinára a každý večer v ňom ožíva kúzlo minulosti. Príbehy, ktoré otec rozpráva pri kozube, prebúdzajú v Lucy Claremontovej fascináciu svetovými vodami. Tak veľmi ju opantajú, že svoj život i prácu zasvätí hľadaniu stratenej lode, legendárnej Jubilee. Keď ju však postihne osobná tragédia, na pomoc so záhadou jej príde Dashel, kamarát z detstva, a jeho vedomosti o hviezdach.

Pred dvesto rokmi istý pastier zachránil šľachtického syna mocného admirála a navždy zmenil životy troch mladých ľudí. Deti rástli a zúriaca vojna do ich životov vrývala brázdu nemysliteľného žiaľu a hlbokej lásky, ale aj príbeh zrady, obety a vykúpenia, ktorý v priebehu storočí upadol do zabudnutia.

Kým Lucy a Dash skúmajú tajomné ruiny na pobreží východného Sussexu, nájdu si cestu do spoločenstva súzniacich duší i k dávno zabudnutému príbehu. Príbehu, ktorý im možno prinesie odpovede. A uzdravenie – po ktorom tak zúfalo túžia.

3 recenzie k Kto rozsvecuje hviezdy

 1. Terezka

  „V tomto temnom svete ľudia zabúdajú vidieť svetlo. Preto im ho musíme pripomínať. Tým, že hovoríme pravdu. Že si budeme všímať veci okolo seba… rozsvecovať hviezdy.“

  „Pred nejakým časom sa ku mne dostal román Amandy Dykesovej Kto rozsvecuje hviezdy a ja som zaň veľmi vďačná. Ten príbeh ma nadchol tak veľmi, že si ho hneď radím medzi moje srdcovky. Je to ten „najopravdivejší príbeh príbehov“ Je napísaný poetickým jazykom, očarí vás od prvej vety, nadchne postavami a zláka krásnym, dojímavým rozprávaním. Snímam pomyselný klobúk pred autorkou, ktorá dokázala dať čitateľovi tak veľa svetla a nádeje v jednom skromnom príbehu, ktorý nájdete na stránkach tejto knihy. Kto rozsvecuje hviezdy je pôsobivý román o tom, že nič nie je nemožné. Príbeh o živote. O svetle. A napokon aj o láske a znovunájdenom šťastí.
  Dej knihy vás zavedie do anglického Candlewick Commons, kde žije so svojou rodinou istý hodinár, veľký rozprávač príbehov. Príbehy, ktoré rozpráva pri kozube, prebúdzajú v jeho dcére Lucy fascináciu svetovými vodami. Tak veľmi ju opantajú, že svoj život i prácu zasvätí hľadaniu stratenej lode, legendárnej Jubilee. Bola to jedna z kráľovských lodí, ktorá počas napoleonských vojen zmizla spolu so zradcom na palube. Keď Lucy postihne osobná tragédia, na pomoc so záhadou jej príde Dashel, kamarát z detstva, a jeho vedomosti o hviezdach.
  V druhej časovej linke autorka rozpovedá príbeh o pastierovi, ktorý záchranou šľachtického syna admirála navždy zmení životy troch ľudí.
  Je to príbeh o mužovi, ktorý veľa stratil. Získal však viac, než si kedy dokázal predstaviť.
  Táto kniha je nádherným svedectvom o tom, že i keď v živote občas nastane temno, raz príde svetlá chvíľa a nádej v nej. „Keď všetko vyzerá temne, to je tá chvíľa, keď bojuješ o svetlo, Lucy.“ Hovorí hodinár svojej dcére. “

  Celú recenziu nájdete na Terezkinom blogu

 2. rozborilova.eva

  Podmanivý príbeh, vlastne hneď 2 príbehy, ktoré nás zavedú hlboko na morské dno aj vysoko na oblohu, ba ešte ďalej. Autorka Amanda Dykesová sa mi zapáčila už pri prvom románe, ktorý som z jej klávesnice čítala – Čie sú to vlny. Opäť použila v texte nádherné prirovnania, hoci ich nebolo až toľko ako v prvom románe (kde som mala pocit, že sa s nimi rozsypalo vrece). Tento príbeh nie je len romantickým pohladením duše, ale aj gymnastikou pre mozog. Viackrát som sa musela tuho zamyslieť, čo tým chcel rozprávač príbehov – Lucyn otec – povedať, a ako to súvisí s dejovou líniou románu? Milujem, keď ma čítanie pobaví ale i otvára nové obzory a to sa určite týmto románom stalo. Veď vedecké odbory, ktoré vyštudovali hlavní hrdinovia, som počula po prvýkrát v živote. A veru, bolo to zaujímavé. Hoci, musím sa priznať, že pozorovanie hviezd a astronómia nie sú mojou šálkou kávy, ale tu je to úžasne podané a zakomponované do príbehu. Dej je tak verne zachytený, že som mala pocit, že toto sa predsa muselo stať aj v skutočnosti. A niekoľkokrát som googlila, či ten Frederick Hanford skutočne žil alebo čo je to M4. Ak aj Vás tento román zaujal a chcete zistiť, čo je fikcia a čo skutočnosť, nechajte sa zlákať týmto hviezdnym dielom. Verím, že neoľutujete.

 3. Mária

  Táto knižka chytí za srdce nie len vďaka prekrásnej obalke, ale najmä pre príbeh a posolstvo, ktoré v sebe ukrýva. Osobne veľmi mám rada knihy, kde sa stretáva minulosť a prítomnosť – dve dejove línie, ktoré sa navzájom preplietaju, aby vytvorili silnú mozaiku celkového príbehu, ktorý je väčší ako osud jednotlivca.

  Hlavná hrdinka Lucy vyrastá v prostredí, kde sa pri večernom svetle namiesto televízie rozprávajú krásne príbehy, no sú pravdivé, či rozprávky a fantázia? Kompendium zázrakov.
  Život ale nie je rovná vydláždená cesta, pre každého má nachystané iné zákruty a úskalia. Ako dospela chce nájsť stratenú legendárnu loď Jubilee s pomocou dávneho kamaráta Dasha, doktora foreznej astronómie. Dokážu nájsť znovu k sebe cestu, keď on má hlavu stále vo hviezdach a ona v morských hlbinách? A ako ich pátranie dopadne? Príbeh odohrávajúci sa v minulosti je úplne iný ako sa dostal do zápisov dejin. Kto bol teda skutočný zradca? Aké odpovede prinesie minulosť?

  „Ako dobre, že poznáme svoje limity. A že poznáme Boha, ktorý žiadne nemá.“
  Nádherne myšlienky, pútavo písaná kniha. Vrelo odporúčam!

Pridať recenziu