Viete o tom, že za zaujímavý a obohacujúci komentár k tomuto článku vás odmeníme 50 darčekovými bodmi?
Julie Klassenova
(Zdroj fotografie: Facebook Julie Klassenovej)

Julie Klassenovú poznajú zrejme všetci naši čitatelia. Dokonca by sme mohli povedať, že ide o jednu z „vlajkových lodí“ vydavateľstva i527net. Je to práve ona, ktorej knihy sú u nás najpredávanejšie a ktorých sme už stihli vydať najväčší počet – len o pár menej sme vydali od Tamery Alexander, Laury Frantz či Kristi Ann Hunterovej. Čím to je, že si vás a aj nás tak veľmi získala?

Jedným zo zásadných faktorov môže byť, že je súčasťou clean books autorov dlhé roky, pretože od začiatku jej spisovateľskej kariéry vydáva výhradne takéto knihy. Významné je tiež to, že našla „dieru na trhu“, keď sa rozhodla špecializovať takmer výhradne na regentské obdobie, ktoré bolo dovtedy značne neprebádané a kvôli tomu pre mnohých veľmi pútavé.

Vďaka čomu si Julie získala vás, to s určitosťou povedať nevieme. No vieme, čím si získala nás. Prinášame štyri najdôležitejšie dôvody, ale budeme radi, ak sa aj vy podelíte s nami o tie vlastné.

 

1. Príbehy ako zo skutočného života

Či už ste čítali Historky z Ivy Hillu, Učiteľa tanca alebo Sestry zo Sea View, v každej z týchto kníh a sérií si nájdete niekoho, s kým sa identifikujete. Nie sú to len vyumelkované, dokonalé postavičky, ani charakterys  najhoršími vlastnosťami, ktorých sa autor snaží vykresliť v čo najlepšom svetle. Vždy ide o postavy, čo majú svoje životy, vzostupy i pády, no nikdy nie sú dokonalí – veď taký nie je nik. A rovnako tak aj ich príbehy: sú celistvé, uveriteľné a veľmi ľudské.

2. Výnimočný štýl písania

To, že je Julie majsterkou pera, dokazuje v každej knihe. Čitateľa dokáže udržať priklincovaného ku stranám svojich príbehov a jej autorský štýl je ľahký, no nie lacný, a zároveň sa nehrá na chodiaci slovník cudzích slov. Jazyk je súčasný i prispôsobený obdobiu a postaveniu, v ktorom sa hrdinovia nachádzajú.  

3. Hodnoty

Julie Klassenová zosobňuje presne to, čo pre nás napĺňa obsah slovného spojenia clean books. Vieme, že v to, o čom píše, aj verí. Nie je to póza ani pretvárka. A to je pre naše vydavateľstvo smerodajné. Jej viera v Najvyššieho, ľudskosť, spravodlivosť a lásku sú pre nás nekonečnou inšpiráciou nielen pri čítaní kníh, ale aj v živote.

4. Názorová konzistentnosť

Niekto by mohol povedať, že tento bod príliš súvisí s predchádzajúcim, no podľa nás si zaslúži samostatný odsek. Veď to, že si niekto za svojim názorom stojí, dnes už nie je také obvyklé. Pri autorkách to pre nás znamená, že ich knihy spĺňajú atribúty clean books v súčasnosti, spĺňali ich aj v minulosti a naopak. Pri Julie sme o tom natoľko presvedčení, že aj keby sme jej knihy pred vydaním nečítali, máme istotu, že budú vhodné a presne podľa požiadaviek vás, našich čitateľov.

Aké sú vaše dôvody, prečo milujete Julie Klassenovú? Budeme radi, ak sa s nami podelíte v komentároch.

3 komentáre

  • ivetka7611

  • 1 mesiac ago

  Môžem povedat len jedno, že doslova žeriem knihy od tejto autorky. Sú velmi krásne pútavo písané jej knihám neodolám a môžem len odporučit je v nich všetko čo má byt.

  • Valeria

  • 1 mesiac ago

  Milujem knihy od Júlie Klassen odkedy som čítala prvú, ktorú som dostala ako darček. A odvtedy netrpezlivo čakám na každú ďalšiu vydanú. Mam všetky Vami vydané. Jej knihy sú úžasné, keď ich čítam, mam pocit, ze som súčasťou deja, štýl písania je taky, ze knihu odložím len ak mi padne na nos, jej príbehy sú zo života a plné napätia, lásky a dôvery v Boha v každej situácii. Ďakujem Vám, že nám tieto príbehy prinášate a spríjemňujete nám chvíle oddychu či už doma, v nemocnici, na dovolenke či v dopravnom prostriedku.
  A už sa teším na pokračovanie o odvážnych sestrách…. ❤️

  • maryla.a

  • 1 mesiac ago

  Tak mě napadlo, když je řeč o té konzistentnosti: patří mezi autory clean books Francine Rivers? Já si myslím, že ano, i když je nepsala vždycky. (Tedy asi to co psala předtím nepatřílo do té kategorie.)

Pridaj komentár