Viete o tom, že za zaujímavý a obohacujúci komentár k tomuto článku vás odmeníme 50 darčekovými bodmi?

Sú knihy, ktoré sa čítajú ťažko, no a sú aj také, ktoré sa čítajú takmer samy. Jednou z nich je aj Poklad na ostrovoch od Roseanny M. Whiteovej – vďaka jedinečnému štýlu jej príbehy čitateľ doslova zhltne. Príjemné prostredie, pútavá zápletka, prekvapivé zvraty, ale aj zaujímaví hrdinovia prispievajú k tomu, aby sa stali knihami ideálnymi na letné mesiace. Či už pri mori, jazere, na chalupe alebo v stane – dokážete si ich vychutnať naozaj kdekoľvek, kde ste sa rozhodli oddychovať a leňošiť. Práve ľahkosť a príjemný pocit z čítania Pokladu ocenila aj @beakiselova, ktorá sa už teraz teší na pokračovanie a vy môžete tiež.

Poklad na ostrovoch

ROSEANNA M. WHITEOVÁ

*

„Láska je skutočne ako vták. Človek nevie, kde sa usadí ani kedy. Nedokáže ju skrotiť ani ju k ničomu prinútiť. Často ju ani nedokáže predpovedať. Môže po nej túžiť, no nikdy jej nemôže pristrihnúť krídla. A potom, keď ju vôbec nečaká, na mieste, kde ju najmenej čaká, príde.“

*

Prvý diel série Tajomstvá ostrovov zavedie čitateľov na súostrovie Scilly, kam na leto uteká pred nechceným nápadníkom Elizabeth „Libby“ so svojou komornou Mabenou. Libby miluje prírodu a vedu, rada skúma a do cesty sa jej pripletie kňaz Oliver. Tomu zmizne sestra, tiež Elizabeth (Beth), a keď Libby natrafí na jej zápisky, začnú im chodiť tajomné zásielky, kvôli čomu už budú tušiť, že tu niečo nehrá. Staré legendy ich nasmerujú k pokladu, ktorý ale chcú uchmatnúť aj cudzí ľudia. Podarí sa hŕstke ľudí odhaliť pravdu o zmiznutí Beth? A dá sa odolávať láske?

*

V mojom náročnom období som potrebovala oddychové čítanie a prostredníctvom tejto knihy som naozaj zrelaxovala. Príbeh je zahalený rúškom tajomstva, ktoré sa pomaly odhaľuje, romantické linky sú veľmi milé a nachádza sa tu aj detektívna linka. Na niektorých dialógoch sa nasmejete, pretože sú vtipné či sarkastické, nad detinskými „naťahovačkami“ budete krútiť očami, ale poviete si, že rozdiely medzi spoločenskými vrstvami a píšuci sa rok 1906 možno prinášali aj také situácie. V príbehu sa snúbi láska k prírode s tou partnerskou a nosná je aj téma priateľstva. Ak máte radi nenáročné príbehy, ktoré sú však dynamické a svieže, vyskúšajte tento. Možno z neho nespadnete na zadok, ale rozhodne si oddýchnete a ja sa už teraz teším na druhý príbeh série. 😉

@tinkine_knihy, vlastným menom Tinuš, má 31 rokov, pochádza z Prešova a je mamou dvoch detí. Ako sama hovorí, nečíta, aby zabila nudu, číta, aby žila. Jej láskou sú najmä romantické príbehy, no keďže je už niekoľko rokov mamou, v jej knižnici by ste našli aj viaceré detské knihy. Okrem toho, že je veľkou knihomoľkou, vo voľnom čase sa rada venuje aj výrobe domácich sviečok. Na Instagrame ju nájdete tu.

Pridaj komentár