Viete o tom, že za zaujímavý a obohacujúci komentár k tomuto článku vás odmeníme 50 darčekovými bodmi?

Z dialky blogJe jedno, či ste čitateľkou alebo čitateľom – každý miluje silné ženské hrdinky, a to už od čias Jany Eyrovej či Elizabeth Bennetovej. Nikomu sa už nechce čítať o „krehkých kvetinkách“, ktoré potrebujú zachrániť. Ľudí nezaujímajú len princezné, čo potrebujú princa, aby ich zachránil pred drakom, radi čítajú o hrdinkách, ktoré skolia draka a samé sa stanú kráľovnami. @tinkine_knihy si zamilovala hlavnú hrdinku knihy Z diaľky už po prvých stránkach, rovnako ako celý príbeh. A my sme radi, že vám môžeme priniesť jej recenziu.

Tamera Alexander - Z diaľky

Tamera Alexander

•••

Keby som mala viac času, príbeh by som zhltla jedným dychom.

Autorka nás zavedie do malomesta obklopeného Coloradskými vrchmi, kam Elizabeth pricestuje, aby si splnila sen – stala sa prvou ženskou fotografkou vo Washingtonských novinách. Zachytí dokonalú snímku a má to v kapse. Ibaže to nie je všetko. Jej príchod obklopuje rúško tajomna, rovnako ako Daniela, ktorého stretáva pri svojej ceste za dokonalým záberom. Ten sa ľuďom radšej vyhýba a je odhodlaný chrániť okolitú prírodu pred vtieravými prospechármi a ich pustošením.

Akurát nečakal, že mu cestu skríži taká odhodlaná a sebavedomá žena ako Elizabeth. Rovnako ako ona jeho, aj on ju očaril natoľko, že zabúda na svoju kariéru aj život samostatnej ženy.

💛Vedel sa usmiať spôsobom, pri ktorom túžila prečítat‘ jeho myšlienky, no zároveň tušila, že by sa pritom červenala až po korienky vlasov. Bolo na ňom niečo, čo v jej vnútri rozdúchavalo plameň…💛

Na mieste plnom očarujúcej prírody, nekončiacich výhľadov a horúcich prameňov, na našich hrdinov čaká nielen láska, ale aj záhady, ktoré so vzájomnou pomocou a odhodlaním dokážu vyriešiť.

Lebo… 💛 ,,Možno nie hneď, ale nakoniec… človek vždycky dostane, čo si zaslúži…“💛

Ach, opäť úžasný príbeh, ktorý si ma úplne získal. Plný tak trefných a nádherných myšlienok, až sa pri nich človek na chvíľu musí zastaviť a len tak rozjímať.

V tomto príbehu autorka:

💛spomína slávnu vojnu Juh proti Severu (kde Daniel pôsobil)

💛spomína unikátne skalnaté obydlia, ktoré sa Elizabeth rozhodla ísť nafotiť (Mesa Verde)

💛približuje život po vojne aj pretrvávajúce rasové degradovanie

💛okrem romantickej linky pridáva aj poriadny kus drámy a záhadu spojenú s vraždou.

Tak čo, dostatočne lákavé? 💛💛💛 Ja hovorím ÁNO ❤️

@tinkine_knihy, vlastným menom Tinuš, má 31 rokov, pochádza z Prešova a je mamou dvoch detí. Ako sama hovorí, nečíta, aby zabila nudu, číta, aby žila. Jej láskou sú najmä romantické príbehy, no keďže je už niekoľko rokov mamou, v jej knižnici by ste našli aj viaceré detské knihy. Okrem toho, že je veľkou knihomoľkou, vo voľnom čase sa rada venuje aj výrobe domácich sviečok. Na Instagrame ju nájdete tu.

Pridaj komentár